Presskontakt

Kommunikationsenheten

Maria Eriksson
Kommunikationsstrateg & pressansvarig
maria.eriksson@flen.se
0157-43 00 04

Rose-Marie Fältskog
Kommunikationsstrateg
ros-mari.faltskog@flen.se
0157-43 00 37

Magnus Ornhammar
Kommunikationsstrateg
magnus.ornhammar@flen.se
0157-43 00 46

Presskontakter för politiken

Kommunalråd

Jan-Erik Larsson (s)
jan-erik.larsson@flen.se
0157-43 00 10

Oppositionsråd

Emma Dahlin (m)
emma.dahlin@flen.se
070-300 96 47

Presskontakter – Partier

Kontaktuppgifter till de enskilda partiernas pressansvariga och gruppledare hittar du i vårt förtroendemannaregister under
Partier & politiker

Presskontakter – förvaltningar

Kommunledningsförvaltningen
Håkan Bergsten, kommunchef
hakan.bergsten@flen.se
0157-43 00 01

Ekonomichef
Jeanette Lijesnic
jeanette.lijesnic@flen.se
0157-43 01 20

Utbildnings- och kulturförvaltningen
Lena Furén, Barn- och utbildningschef
lena.furen@edu.flen.se
0157 – 43 02 00

Socialförvaltningen
Jukka Taipale, Socialförvaltningschef
jukka.taipale@flen.se
0157- 43 03 30

Samhällsbyggnadsförvaltningen
Björn Rabenius, chef Samhällsbyggnadsförvaltningen
bjorn.rabenius@flen.se
0157-43 02 60

Sidansvarig: Ros-Mari Fältskog
Senast uppdaterad: 2018-05-17 10:14:45

Vi hjälper dig

Saknar du information?
Kontakta någon av oss.

Maria Eriksson Kommunikationsstrateg 0157-43 00 04
Ros-Mari Fältskog Kommunikationsstrateg 0157 - 43 00 37
Magnus Ornhammar Kommunikationsstrateg 0157 - 43 00 46